Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 8268119



*

nr 826 8119


Spegel

Metall, höjd: 100 cm


Utrop:

800 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 maj 2013
kl 20:50:05


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/5 21:35:59 1      300 kr
13/5 08:51:23 2      200 kr
13/5 08:51:56 2      300 kr
13/5 19:42:25 3      350 kr
13/5 20:06:09 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall spegel speglar
  • 8291 Spegel
    1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:03
  • 8195 Spegel
    Empirestil. Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:18
  • 7027 Spegel
    guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:12




Ladda ner broschyr