KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10493107

nr 1049 3107

Einar Norelius

(1900-1985), Sverige

Etsning, Einar Norelius (1900-1985), figur, signerad, 29x23

Einar Norelius, född 1900 i Falun, död 1985, svensk målare och tecknare.

måndag 15 augusti 2016
kl 19:14:16

Einar Norelius

Läs mer om Einar Norelius