Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ÖVRIGT / Diverse / Rechaud 6616558



*

nr 661 6558


Rechaud

Pläter, Sheridan, höjd: 30


Utrop:

100 kr

Såld:

650 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 oktober 2010
kl 19:19:04


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/10 20:01:00 1      250 kr
10/10 11:57:48 2      300 kr
11/10 11:05:19 3      500 kr
11/10 12:01:18 4      450 kr
11/10 13:42:11 2      600 kr
11/10 19:13:58 5      600 kr
11/10 19:14:15 5      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter rechaud sheridan
  • 7104 Allmoge
    3 delar, diverse, bland annat gunghäst
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:41
  • 7123 Ask
    + skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:05
  • 7086 Avspärrningsst..
    4 st, Metall. Höjd: 99 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:33
  • 7020 Blomkonsoler
    9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:33
  • 7022 Bokstöd
    ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:09
  • 7047 Bordstabletter
    Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:10




Ladda ner broschyr