KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15385175

nr 1538 5175

Ossian Gyllenberg

(1884-1943), Sverige

Oljemålning, Panoramavy. Signerad, daterad -11. Olja på duk, 57x93 cm, yttermått inklusive ram: 77x110 cm

Ossian Gyllenberg, svensk bildkonstnär född i Malmö 1884, död 1943.

måndag 1 maj 2023
kl 19:35:36

Ossian Gyllenberg

Läs mer om Ossian Gyllenberg