KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Skiss 15773028
nr 1577 3028
Taisto Kaasinen
(1918-1980), Finland
Skiss, Upsala-Ekeby. Signerad, oramat löst blad, bladets mått: 32x45 cm
Taisto Kaasinen, finländsk keramiker född 1918, död 1980.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 13 november 2023
kl 19:48:29
13/11 19:11:16
Taisto Kaasinen
Läs mer om Taisto Kaasinen
Upsala-Ekeby
Upsala-Ekeby, förkortades ofta med ett UE under godset eller med "Ekeby".