KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Skiss 15773028

nr 1577 3028

Taisto Kaasinen

(1918-1980), Finland

Skiss, Upsala-Ekeby. Signerad, oramat löst blad, bladets mått: 32x45 cm

Taisto Kaasinen, finländsk keramiker född 1918, död 1980.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 13 november 2023
kl 19:48:29

13/11 19:11:16 1      Vinnande bud

Taisto Kaasinen

Läs mer om Taisto Kaasinen
Upsala-Ekeby