KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7416352
*
nr 741 6352
Akvarell
Sign, Kust, motivets mått: 47 x 59
Följerätt
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2012
kl 18:13:34
- Specialauktion
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vatten vattenfärg
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20
*
Akvarell
nr 741 6352
Akvarell
Sign, Kust, motivets mått: 47 x 59
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2012 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vatten vattenfärg
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20



