KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15175210
nr 1517 5210
Rune Person
(1914-1990), Sverige
Stilleben. Signerad. Akvarell, bildmått: 10x14 cm, yttermått inklusive ram: 22x26 cm
Rune Person, svensk målare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
måndag 23 januari 2023
kl 20:51:00
Rune Person
Läs mer om Rune Person