KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16292050

nr 1629 2050

Evy Låås

(1923-1999), Sverige

Oljemålning, Signerad, kvinnoporträtt. Olja på pannå, 44x50 cm, yttermått inklusive ram: 46x53 cm

Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.

Utrop:

500 kr

Såld:

2.600 kr

måndag 17 juni 2024
kl 19:55:05

  • Tema
  • 17 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Evy Låås

Läs mer om Evy Låås