GLASS & CERAMICS / Ceramics / Kakelplatta (dds) 4621008

nr 462 1008

Kakelplatta (dds)

Lenght: ()

Wilhelm Kåge (1889-1960), Gustavsberg studio, 15, 5x15, 5, ngt konkav, nagg i vänster kant, signerad a tergo med Kåges brunda studiohand

Yes

1000

SEK 1100

Monday April 23 2007
at 16:00:00

29/3 18:41:59 1      1.000 kr
22/4 17:04:50 2      Vinnande bud

  • Thema-auction
  • Apr 23

KÃ…GE

Tema april på Metropol är W

Read more about KÃ…GE
Gustavsbergs Studio