Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 6834588



*

nr 683 4588


Ljusstakar

1 par, nysilver, höjd: 17


Utrop:

300 kr

Såld:

750 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 februari 2011
kl 19:13:05


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/2 20:23:22 1      150 kr
25/2 19:44:56 2      150 kr
25/2 19:45:46 2      200 kr
26/2 12:44:07 3      250 kr
26/2 15:24:25 4      400 kr
26/2 17:34:08 3      400 kr
26/2 17:34:47 3      450 kr
27/2 11:33:59 4      500 kr
28/2 12:31:06 3      550 kr
28/2 19:04:59 5      600 kr
28/2 19:05:50 6      700 kr
28/2 19:07:29 5      700 kr
28/2 19:08:05 5      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 6702 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:19
  • 6701 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:18
  • 7018 Ljusstakar
    3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:50




Ladda ner broschyr