KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13338044
nr 1333 8044
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Skogsfåglar. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
måndag 15 juni 2020
kl 18:01:36