KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15086618
nr 1508 6618
Rune Persson
(1914-1990), Sverige
Oljemålning, Flicka vid trädgårdsbord. Signerad, daterad -63. Olja på pannå, 56x39 cm, yttermått inklusive ram: 70x54
Rune Persson, svensk bildkonstnär född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 12 december 2022
kl 20:23:18
100 kr
150 kr
400 kr
500 kr
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
1.100 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
Rune Persson
Läs mer om Rune Persson