KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13778004
nr 1377 8004
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsningar, 2 st, Del av svit. Signerad, numrerad 40/50. Etsning + handkolorering. Bladets mått: ca 50x40 cm, oramat löst blad
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
måndag 8 februari 2021
kl 18:59:42
300 kr
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund