ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4366319
*
nr 436 6319
Spegel
Blyinfattat glas, höjd: 120
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 oktober 2006
kl 17:07:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 15:04:43
1
100 kr
24/10 20:38:07
2
200 kr
24/10 22:55:34
1
300 kr
30/10 14:25:54
3
450 kr
30/10 15:21:59
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattat glas spegel speglar
-
9032 Spegel
85x66, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:57
-
9092 Spegel
Bemålad, 121x57 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:16
-
9273 Spegel
bronserad, 37x32 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:08
-
9272 Spegel
Bronserad, 37x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:03
-
9230 Spegel
Guldbemålad. Bredd: 66 cm, höjd: 95 cm
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:03
-
8193 Spegel
Gustaviansk stil, delvist förgylld. Bredd: 36 cm. ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:37
*
Spegel
nr 436 6319
Spegel
Blyinfattat glas, höjd: 120
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 oktober 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/10 15:04:43 | 1 | 100 kr |
24/10 20:38:07 | 2 | 200 kr |
24/10 22:55:34 | 1 | 300 kr |
30/10 14:25:54 | 3 | 450 kr |
30/10 15:21:59 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattat glas spegel speglar
-
9032 Spegel
85x66, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:57 -
9092 Spegel
Bemålad, 121x57 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:16 -
9273 Spegel
bronserad, 37x32 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:08
-
9272 Spegel
Bronserad, 37x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:03 -
9230 Spegel
Guldbemålad. Bredd: 66 cm, höjd: 95 cm
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:03 -
8193 Spegel
Gustaviansk stil, delvist förgylld. Bredd: 36 cm. ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:37