KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16302018
nr 1630 2018
Maija Eliase
(1924-1991), Lettland
Oljemålning, Fiolspelare, Signerad, a tergo, daterad -83. Olja på pannå 28x28 cm, yttermått inklusive ram: 33x33 cm
Maija Eliase, konstnär född 1924, död 1991.
Utrop:
500 kr
måndag 1 juli 2024
kl 19:12:26