![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13732041
*
nr 1373 2041
Willie Weberg
(1910-1995), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Stadsbild Stockholm". Olja på duk, 62x79cm
Kondition: krackeleringar
Willie Weberg, svensk bildkonstnär född 1910, död 1995.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2021
kl 18:28:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/1 17:45:40
1
3.400 kr
18/1 18:22:38
2
3.000 kr
18/1 18:22:38
1
3.200 kr (Budbetjänt)
18/1 18:23:59
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
18 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige willie weberg
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
*
Willie Weberg
Kondition: krackeleringar
Willie Weberg, svensk bildkonstnär född 1910, död 1995.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1373 2041
Willie Weberg
(1910-1995), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Stadsbild Stockholm". Olja på duk, 62x79cm
Kondition: krackeleringar
Willie Weberg, svensk bildkonstnär född 1910, död 1995.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 3.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/1 17:45:40 | 1 | 3.400 kr |
18/1 18:22:38 | 2 | 3.000 kr |
18/1 18:22:38 | 1 | 3.200 kr (Budbetjänt) |
18/1 18:23:59 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
18 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...![](/tema/themes/{0F10F5C2-B29F-418B-ACE4-283874076DE8}_183x97.jpg)
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige willie weberg
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43