ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13803145
*
nr 1380 3145
Spegel
Teak, 107x45cm
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 februari 2021
kl 19:07:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 14:43:26
1
Vinnande bud
16/2 21:25:57
2
350 kr
16/2 21:25:57
1
400 kr (Budbetjänt)
16/2 22:26:35
3
600 kr
16/2 22:26:35
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1380 3145
Spegel
Teak, 107x45cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 februari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/2 14:43:26 | 1 | Vinnande bud |
| 16/2 21:25:57 | 2 | 350 kr |
| 16/2 21:25:57 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 16/2 22:26:35 | 3 | 600 kr |
| 16/2 22:26:35 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



