ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12916282
*
nr 1291 6282
Spegel
1920 tal, förgylld ram. Höjd: 129cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2019
kl 18:09:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 13:28:44
1
300 kr
23/11 17:35:22
2
300 kr
23/11 17:35:22
1
300 kr (Budbetjänt)
24/11 16:01:17
3
600 kr
24/11 16:51:12
1
600 kr
24/11 16:51:12
3
600 kr (Budbetjänt)
24/11 16:53:55
1
800 kr
25/11 00:09:49
4
800 kr
25/11 00:09:49
1
800 kr (Budbetjänt)
25/11 14:18:25
5
1.000 kr
25/11 17:27:10
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1291 6282
Spegel
1920 tal, förgylld ram. Höjd: 129cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/11 13:28:44 | 1 | 300 kr |
| 23/11 17:35:22 | 2 | 300 kr |
| 23/11 17:35:22 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 24/11 16:01:17 | 3 | 600 kr |
| 24/11 16:51:12 | 1 | 600 kr |
| 24/11 16:51:12 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 24/11 16:53:55 | 1 | 800 kr |
| 25/11 00:09:49 | 4 | 800 kr |
| 25/11 00:09:49 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 25/11 14:18:25 | 5 | 1.000 kr |
| 25/11 17:27:10 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



