BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 4333120
*
nr 433 3120
Bordslampa
Keramik
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 oktober 2006
kl 17:23:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/10 12:20:49
1
150 kr
16/10 15:39:19
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
7027 Bordslampa
1950-tal, metall. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30
-
6015 Bordslampa
Luceplan, Italien, design: Meda/Rizzatto, höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:16
-
6099 Bordslampa
Studio Åhus, glas / metall. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:38
-
7028 Bordslampfot
metall, Jugendstil. Höjd: 43 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48
-
6230 Bordslampfötter
Ett par, "Aneta", mässing. Höjd: 59 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:37
*
Bordslampa
nr 433 3120
Bordslampa
Keramik
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 oktober 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/10 12:20:49 | 1 | 150 kr |
16/10 15:39:19 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
7027 Bordslampa
1950-tal, metall. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30 -
6015 Bordslampa
Luceplan, Italien, design: Meda/Rizzatto, höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:16 -
6099 Bordslampa
Studio Åhus, glas / metall. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:38
-
7028 Bordslampfot
metall, Jugendstil. Höjd: 43 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48 -
6230 Bordslampfötter
Ett par, "Aneta", mässing. Höjd: 59 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:37