KONST / Litografier / Färglitografi 15873053
nr 1587 3053
Silvia Leitu
(1912-1969), Estland
Liljekonvalj. Signerad, numrerad 64/250. Färglitografi, bildmått: 27x12 cm, yttermått inklusive ram: 46x27 cm
Silvia Leitu, estnisk målare född 1912, död 1969.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 11 december 2023
kl 19:43:31
100 kr
150 kr
300 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer