KONST / Oljemålningar / Träreliefer 12756525
*
nr 1275 6525
Edvin Valdemar Eliasson
(1924-1982), Sverige
Träreliefer, 2 st, Edvin Valdemar Eliasson EWE (1924-1982), Sverige. Monogramsignerade EWE, "Dans vid svansjön & Dra min snälle Oxe". Motivet: 35x60 ca
Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 19:27:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 17:34:29
1
100 kr
16/9 13:54:18
2
200 kr
16/9 14:13:59
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Edvin Valdemar Eliasson
Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.
Läs mer om Edvin Valdemar Eliasson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träreliefer
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32
*
Edvin Valdemar Eliasson
Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.
Läs mer om Edvin Valdemar Eliasson
nr 1275 6525
Edvin Valdemar Eliasson
(1924-1982), Sverige
Träreliefer, 2 st, Edvin Valdemar Eliasson EWE (1924-1982), Sverige. Monogramsignerade EWE, "Dans vid svansjön & Dra min snälle Oxe". Motivet: 35x60 ca
Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/9 17:34:29 | 1 | 100 kr |
| 16/9 13:54:18 | 2 | 200 kr |
| 16/9 14:13:59 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Edvin Valdemar Eliasson
Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.Läs mer om Edvin Valdemar Eliasson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träreliefer
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32



