ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11919093
*
nr 1191 9093
Spegel
omkring 1900,101x56
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juni 2018
kl 19:46:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/6 07:30:55
1
100 kr
17/6 21:37:39
2
350 kr
18/6 18:16:07
3
200 kr
18/6 18:16:07
2
250 kr (Budbetjänt)
18/6 18:16:24
3
300 kr
18/6 18:16:24
2
350 kr (Budbetjänt)
18/6 19:40:33
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1191 9093
Spegel
omkring 1900,101x56
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 juni 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/6 07:30:55 | 1 | 100 kr |
| 17/6 21:37:39 | 2 | 350 kr |
| 18/6 18:16:07 | 3 | 200 kr |
| 18/6 18:16:07 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 18/6 18:16:24 | 3 | 300 kr |
| 18/6 18:16:24 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 18/6 19:40:33 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



