ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3725613
*
nr 372 5613
Spegel
1800-tal, intarsia, höjd: 55 cm
Utrop:
100 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 augusti 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/8 00:41:48
1
200 kr
20/8 19:49:02
2
400 kr
22/8 10:25:24
3
300 kr
22/8 10:26:14
3
400 kr
22/8 10:26:55
3
450 kr
22/8 11:58:51
4
800 kr
22/8 12:56:18
4
Vinnande bud
22/8 12:56:45
4
justering av budtak
22/8 14:36:22
3
550 kr
22/8 14:37:33
3
650 kr
22/8 14:38:25
3
750 kr
22/8 14:41:10
3
850 kr
22/8 15:46:39
3
950 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 372 5613
Spegel
1800-tal, intarsia, höjd: 55 cm
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 augusti 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/8 00:41:48 | 1 | 200 kr |
| 20/8 19:49:02 | 2 | 400 kr |
| 22/8 10:25:24 | 3 | 300 kr |
| 22/8 10:26:14 | 3 | 400 kr |
| 22/8 10:26:55 | 3 | 450 kr |
| 22/8 11:58:51 | 4 | 800 kr |
| 22/8 12:56:18 | 4 | Vinnande bud |
| 22/8 12:56:45 | 4 | justering av budtak |
| 22/8 14:36:22 | 3 | 550 kr |
| 22/8 14:37:33 | 3 | 650 kr |
| 22/8 14:38:25 | 3 | 750 kr |
| 22/8 14:41:10 | 3 | 850 kr |
| 22/8 15:46:39 | 3 | 950 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



