GLAS OCH KERAMIK / Glas / Glas 4925088

nr 492 5088

Glas

2 del, tillbringare och vas, Erik Höglund (1932-1998) för Boda, 1960-tal, orangea glas. Tillbringare:, höjd: 17, sign: H 1588/100. Vas:, höjd: 9 cm, signerad: H 1654/85

Utrop:

300 kr

Såld:

300 kr

måndag 29 oktober 2007
kl 17:21:11

29/10 14:08:28 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 29 okt

Höglund

Erik Höglund (1932-1998)

Läs mer om Höglund