KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8692334
nr 869 2334
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Akvarell, Evy Låås (1923-1999), stilleben, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 33x26
Kondition: oramade
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
måndag 13 januari 2014
kl 19:41:58
10/1 16:22:04
100 kr
13/1 19:36:45
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås