![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15763490
*
nr 1576 3490
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, landskap med hamnstad. Olja på pannå, ej signerad, 18x23 cm, yttermått inklusive ram: 29x35 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2023
kl 21:10:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 20:46:57
1
700 kr
6/11 20:55:08
2
1.600 kr
6/11 20:55:51
1
900 kr
6/11 20:55:51
2
1.000 kr (Budbetjänt)
6/11 20:58:56
1
1.100 kr
6/11 20:58:56
2
1.200 kr (Budbetjänt)
6/11 21:00:01
1
1.600 kr
6/11 21:00:01
2
1.600 kr (Budbetjänt)
6/11 21:00:39
1
1.700 kr
6/11 21:05:35
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad landskap med hamnstad olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
nr 1576 3490
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, landskap med hamnstad. Olja på pannå, ej signerad, 18x23 cm, yttermått inklusive ram: 29x35 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/11 20:46:57 | 1 | 700 kr |
6/11 20:55:08 | 2 | 1.600 kr |
6/11 20:55:51 | 1 | 900 kr |
6/11 20:55:51 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
6/11 20:58:56 | 1 | 1.100 kr |
6/11 20:58:56 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
6/11 21:00:01 | 1 | 1.600 kr |
6/11 21:00:01 | 2 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
6/11 21:00:39 | 1 | 1.700 kr |
6/11 21:05:35 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad landskap med hamnstad olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43