![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Skiss 12221429
*
nr 1222 1429
Birgit Broms
(1924-2008), Sverige
Skiss, Birgit Broms (1924-2008), porträtt, signerad. Motivet: 33x16
Birgit Broms, svensk bildkonstnär född 1924, död 2008.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2018
kl 18:38:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/12 09:09:15
1
150 kr
10/12 18:01:16
2
150 kr
10/12 18:01:16
1
150 kr (Budbetjänt)
10/12 18:31:34
2
200 kr
10/12 18:33:30
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller birgit broms porträtt porträttmåleri skiss vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:16
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:52
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:20
*
Birgit Broms
Birgit Broms, svensk bildkonstnär född 1924, död 2008.
Läs om budbetjänten
nr 1222 1429
Birgit Broms
(1924-2008), Sverige
Skiss, Birgit Broms (1924-2008), porträtt, signerad. Motivet: 33x16
Birgit Broms, svensk bildkonstnär född 1924, död 2008.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/12 09:09:15 | 1 | 150 kr |
10/12 18:01:16 | 2 | 150 kr |
10/12 18:01:16 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
10/12 18:31:34 | 2 | 200 kr |
10/12 18:33:30 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller birgit broms porträtt porträttmåleri skiss vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:16 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:52 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:20