SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Soppslev 5026515
nr 502 6515
Soppslev
1800-tal, silver, längd: 44, dekor med bladslinga
Utrop:
1.000 kr
Såld:
950 kr
måndag 7 januari 2008
kl 17:42:16
24/12 22:08:54
900 kr
7/1 11:58:23
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver