KONST / Litografier / Färglitografi 15967078
nr 1596 7078
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, numrerad 65/150, daterad -60. Färglitografi, bildmått: 54x40 cm, yttermått inklusive ram: 73x58 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 5 februari 2024
kl 19:15:01
5/2 19:10:01
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson