KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9996252
*
nr 999 6252
Mikael Wahrby
(f. 1952), Sverige
Etsning, Mikael Wahrby (f. 1952), "De fyra elementen", 11/25, 2010, motivet: 62 x 50
Mikael Wahrby, svensk grafiker född i Stockholm 1952.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2015
kl 19:28:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 09:46:52
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik mikael wahrby svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:32
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:14
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:36
*
Mikael Wahrby
Mikael Wahrby, svensk grafiker född i Stockholm 1952.
nr 999 6252
Mikael Wahrby
(f. 1952), Sverige
Etsning, Mikael Wahrby (f. 1952), "De fyra elementen", 11/25, 2010, motivet: 62 x 50
Mikael Wahrby, svensk grafiker född i Stockholm 1952.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/12 09:46:52 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik mikael wahrby svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:32 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:14 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:36