ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11654554
*
nr 1165 4554
Spegel
Nutida, 150x90
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2018
kl 19:36:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 22:22:12
1
600 kr
26/2 15:11:13
2
400 kr
26/2 15:11:13
1
450 kr (Budbetjänt)
26/2 19:26:47
3
500 kr
26/2 19:26:47
1
600 kr (Budbetjänt)
26/2 19:28:05
3
700 kr
26/2 19:31:56
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1165 4554
Spegel
Nutida, 150x90
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/2 22:22:12 | 1 | 600 kr |
| 26/2 15:11:13 | 2 | 400 kr |
| 26/2 15:11:13 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 26/2 19:26:47 | 3 | 500 kr |
| 26/2 19:26:47 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 26/2 19:28:05 | 3 | 700 kr |
| 26/2 19:31:56 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



