KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13185094
*
nr 1318 5094
CO (Carl Otto) Hultén
(1916-2015), Sverige
Akvarell, CO (Carl-Otto) Hultén (1916-2015), Sverige. Bibliskt motiv. Signerad CO, 44x36 cm
Carl Otto Hultén, känd som CO Hultén svensk bildkonstnär född 1916, död 2015.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2020
kl 20:35:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 14:06:13
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
CO (Carl Otto) Hultén
Carl Otto Hultén, känd som CO Hultén svensk bildkonstnär född 1916, död 2015.
Läs mer om CO (Carl Otto) Hultén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bibliskt motiv carl-otto hultén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08
-
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54
*
CO (Carl Otto) Hultén
Carl Otto Hultén, känd som CO Hultén svensk bildkonstnär född 1916, död 2015.
Läs mer om CO (Carl Otto) Hultén
nr 1318 5094
CO (Carl Otto) Hultén
(1916-2015), Sverige
Akvarell, CO (Carl-Otto) Hultén (1916-2015), Sverige. Bibliskt motiv. Signerad CO, 44x36 cm
Carl Otto Hultén, känd som CO Hultén svensk bildkonstnär född 1916, död 2015.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 14:06:13 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
CO (Carl Otto) Hultén
Carl Otto Hultén, känd som CO Hultén svensk bildkonstnär född 1916, död 2015.Läs mer om CO (Carl Otto) Hultén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bibliskt motiv carl-otto hultén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08 -
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30 -
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54