KONST / Litografier / Litografier 11654037
*
nr 1165 4037
Édouard-Henri Avril
(1849-1928), Frankrike
Litografier, 2 st. Paul Avril, Erotiska motiv, motivet: 12x17
Édouard-Henri Avril (Paul Avril), en fransk bildkonstnär född 1849 i Algeriet, död 1928 i Frankrike.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2018
kl 20:09:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 19:35:53
1
500 kr
25/2 21:18:44
2
800 kr
26/2 20:02:26
1
700 kr
26/2 20:02:26
2
800 kr (Budbetjänt)
26/2 20:04:55
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Édouard-Henri Avril
Édouard-Henri Avril (Paul Avril), en fransk bildkonstnär född 1849 i Algeriet, död 1928 i Frankrike.
Läs mer om Édouard-Henri Avril
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erotiska motiv europa frankrike fransk franska franskt litografier paul avril édouard-henri avril
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49
*
Édouard-Henri Avril
Édouard-Henri Avril (Paul Avril), en fransk bildkonstnär född 1849 i Algeriet, död 1928 i Frankrike.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Édouard-Henri Avril
nr 1165 4037
Édouard-Henri Avril
(1849-1928), Frankrike
Litografier, 2 st. Paul Avril, Erotiska motiv, motivet: 12x17
Édouard-Henri Avril (Paul Avril), en fransk bildkonstnär född 1849 i Algeriet, död 1928 i Frankrike.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/2 19:35:53 | 1 | 500 kr |
25/2 21:18:44 | 2 | 800 kr |
26/2 20:02:26 | 1 | 700 kr |
26/2 20:02:26 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
26/2 20:04:55 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Édouard-Henri Avril
Édouard-Henri Avril (Paul Avril), en fransk bildkonstnär född 1849 i Algeriet, död 1928 i Frankrike.Läs mer om Édouard-Henri Avril
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erotiska motiv europa frankrike fransk franska franskt litografier paul avril édouard-henri avril
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49