ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14823283
*
nr 1482 3283
Spegel
Gustaviansk stil, 120x51 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 augusti 2022
kl 19:35:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/8 22:26:28
1
300 kr
15/8 11:03:55
2
350 kr
15/8 15:32:54
3
400 kr
15/8 18:41:19
4
600 kr
15/8 19:21:30
5
500 kr
15/8 19:21:30
4
600 kr (Budbetjänt)
15/8 19:22:47
5
700 kr
15/8 19:28:48
4
800 kr
15/8 19:29:42
5
900 kr
15/8 19:30:10
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1482 3283
Spegel
Gustaviansk stil, 120x51 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 augusti 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/8 22:26:28 | 1 | 300 kr |
| 15/8 11:03:55 | 2 | 350 kr |
| 15/8 15:32:54 | 3 | 400 kr |
| 15/8 18:41:19 | 4 | 600 kr |
| 15/8 19:21:30 | 5 | 500 kr |
| 15/8 19:21:30 | 4 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 15/8 19:22:47 | 5 | 700 kr |
| 15/8 19:28:48 | 4 | 800 kr |
| 15/8 19:29:42 | 5 | 900 kr |
| 15/8 19:30:10 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12



