KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6057756
*
nr 605 7756
Etsning
Zorn, 1918, " Najader", 16x24
Utrop:
1.500 kr
Såld:
4.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2009
kl 19:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/10 17:23:58
1
3.600 kr
18/10 09:43:13
2
3.000 kr
19/10 12:27:04
3
3.400 kr
19/10 12:29:40
3
3.800 kr
19/10 13:09:27
4
Vinnande bud
19/10 13:09:43
4
justering av budtak
19/10 13:36:53
1
4.300 kr
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders zorn etsning etsningar grafik svensk grafik svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer zorn
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06
*
Etsning
nr 605 7756
Etsning
Zorn, 1918, " Najader", 16x24
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 4.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/10 17:23:58 | 1 | 3.600 kr |
| 18/10 09:43:13 | 2 | 3.000 kr |
| 19/10 12:27:04 | 3 | 3.400 kr |
| 19/10 12:29:40 | 3 | 3.800 kr |
| 19/10 13:09:27 | 4 | Vinnande bud |
| 19/10 13:09:43 | 4 | justering av budtak |
| 19/10 13:36:53 | 1 | 4.300 kr |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders zorn etsning etsningar grafik svensk grafik svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer zorn
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06



