KONST / Litografier / Färglitografi 14808220

nr 1480 8220

Esaias Thorén

(1901-1981), Sverige

Esaias Thorén (1901-1981). Signerad, numrerad 222/250, daterad 80. Färglitografi, bildmått: 17x25 cm, yttermått inklusive ram: 38x43 cm

Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.

Utrop:

800 kr

Såld:

350 kr

måndag 1 augusti 2022
kl 20:12:30

31/7 22:09:57 1      300 kr
1/8 18:42:13 2      Vinnande bud

Esaias Thorén

Läs mer om Esaias Thorén