KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13152176
nr 1315 2176
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Äpple I". EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Haskel 85, etat II. Oramat löst blad. Signerad. Motivet: 48x64 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 23 mars 2020
kl 20:55:08
23/3 18:36:48
700 kr
23/3 20:03:45
23 mar
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander