KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17526399

nr 1752 6399

Fredrik Frisendahl

(1891-1984), Sverige

Signerad, daterad Paris 21, modellstudie. Akvarell, bildmått: 28x36 cm, yttermått inklusive ram: 34x49 cm

Fredrik Frisendahl, svensk skulptör född 1891, död 1984.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.900 kr

måndag 12 januari 2026
kl 18:12:40

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 800 kr
  Göteborg Begär offert för hemleverans
  Helsingfors 800 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Fredrik Frisendahl

Läs mer om Fredrik Frisendahl