KONST / Litografier / Färglitografier 14819248
nr 1481 9248
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier, 2 st, Kvinnor. Signerade, färglitografi, yttermått inklusive ram: 44x58 -42x63 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 8 augusti 2022
kl 19:06:32
3/8 10:51:19
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman