KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16217098
*
nr 1621 7098
Tore Nyberg
(1911-1993), Sverige
Oljemålning, "Interiör", inköpt på "De Unga" 1944. Signerad. Olja på pannå, 73x50 cm, yttermått inklusive ram: 90x67 cm
Tore Nyberg, svensk målare född i Stockholm 1911, död 1993.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2024
kl 20:40:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/5 19:26:18
1
600 kr
17/5 19:12:20
2
350 kr
17/5 19:12:20
1
400 kr (Budbetjänt)
17/5 19:12:29
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tore nyberg
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Tore Nyberg
Tore Nyberg, svensk målare född i Stockholm 1911, död 1993.
Läs om budbetjänten
nr 1621 7098
Tore Nyberg
(1911-1993), Sverige
Oljemålning, "Interiör", inköpt på "De Unga" 1944. Signerad. Olja på pannå, 73x50 cm, yttermått inklusive ram: 90x67 cm
Tore Nyberg, svensk målare född i Stockholm 1911, död 1993.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/5 19:26:18 | 1 | 600 kr |
| 17/5 19:12:20 | 2 | 350 kr |
| 17/5 19:12:20 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 17/5 19:12:29 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tore nyberg
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



