Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ÖVRIGT / Diverse / Surtout 10212113



*

nr 1021 2113


Surtout

glas + coaster 3 st, nysilver


Utrop:

500 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 29 februari 2016
kl 20:10:36


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
26/2 21:58:33 1      300 kr
28/2 12:34:41 2      150 kr
28/2 12:34:41 1      200 kr (Budbetjänt)
28/2 12:35:01 2      250 kr
28/2 12:35:01 1      300 kr (Budbetjänt)
29/2 17:46:36 3      Vinnande bud
29/2 20:04:22 4      450 kr
29/2 20:04:22 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas nysilver pläter surtout
  • 7104 Allmoge
    3 delar, diverse, bland annat gunghäst
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:41
  • 7123 Ask
    + skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:05
  • 7086 Avspärrningsst..
    4 st, Metall. Höjd: 99 cm
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:33
  • 7020 Blomkonsoler
    9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:33
  • 7022 Bokstöd
    ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:09
  • 7047 Bordstabletter
    Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:10




Ladda ner broschyr