ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 4468274
*
nr 446 8274
Pigtittare
höjd: 74 (trasigt glas)
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 januari 2007
kl 17:57:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/1 00:22:50
1
100 kr
12/1 18:53:03
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel trasigt glas
-
8020 Bestick
55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:40
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:23
-
8367 Bokstöd
2 st, bemålat trä föreställande Gustav II Adolf me..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:48
-
8366 Bokstöd
Ett par, and i mässing, mahogny. Djup: 13 cm. Höjd..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:48
-
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:55
-
8259 Dekorelement
ett par, mässing. Höjd: 49 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:10
*
Pigtittare
nr 446 8274
Pigtittare
höjd: 74 (trasigt glas)
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 januari 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/1 00:22:50 | 1 | 100 kr |
| 12/1 18:53:03 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel trasigt glas
-
8020 Bestick
55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:40 -
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:23 -
8367 Bokstöd
2 st, bemålat trä föreställande Gustav II Adolf me..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:48
-
8366 Bokstöd
Ett par, and i mässing, mahogny. Djup: 13 cm. Höjd..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:48 -
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:55 -
8259 Dekorelement
ett par, mässing. Höjd: 49 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:10



