Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7346498



*

nr 734 6498


Helge Zandén

(1886-1972), Sverige


Etsning, Helge Zandén (1886-1972), Falun koppargruva, motivets mått: 22x25


Helge Zandén, svensk målare född i Borås 1886, död 1972.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 januari 2012
kl 19:12:13


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/1 15:56:30 1      150 kr
14/1 17:01:16 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Helge Zandén

Helge Zandén, svensk målare född i Borås 1886, död 1972.

Läs mer om Helge Zandén
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar falun koppargruva grafik helge zandén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:20
  • 7069 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:11
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:37
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:54
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:47




Ladda ner broschyr