ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8435441
*
nr 843 5441
Spegel
30-tal, rund, diameter: 99 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
8.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 augusti 2013
kl 20:19:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/8 17:22:03
1
2.800 kr
25/8 18:15:07
2
5.200 kr
25/8 20:47:02
1
5.200 kr
25/8 20:48:18
1
5.600 kr
26/8 13:16:01
2
Vinnande bud
26/8 15:31:22
1
7.200 kr
26/8 15:33:09
1
8.200 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rund spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 843 5441
Spegel
30-tal, rund, diameter: 99 cm
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 8.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 augusti 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/8 17:22:03 | 1 | 2.800 kr |
| 25/8 18:15:07 | 2 | 5.200 kr |
| 25/8 20:47:02 | 1 | 5.200 kr |
| 25/8 20:48:18 | 1 | 5.600 kr |
| 26/8 13:16:01 | 2 | Vinnande bud |
| 26/8 15:31:22 | 1 | 7.200 kr |
| 26/8 15:33:09 | 1 | 8.200 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rund spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



