KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13521576
nr 1352 1576
Birger Strååt
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, "Septemberdag Kolmården, Marmorbruket". Signerad, daterad 1980. Olja på duk, 37x45 cm
Birger Strååt, född 1914 i Norrköping, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 oktober 2020
kl 18:58:06
4/10 15:20:02
Birger Strååt
Läs mer om Birger Strååt