Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8573292



*

nr 857 3292


Bertram Schmiterlöw

(1920-2002), Sverige


Etsning, Bertram Schmiterlöw (1920-2002), 252/320, 1965, 25x30


Bertram Schmiterlöw, svensk målare, grafiker och tecknare född i Karlskrona 1920, död 2002.

Följerätt

Ja

Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 november 2013
kl 20:09:31


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
31/10 10:06:35 1      600 kr
31/10 15:56:53 2      600 kr
3/11 14:13:13 3      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Bertram Schmiterlöw

Bertram Schmiterlöw, svensk målare, grafiker och tecknare född i Karlskrona 1920, död 2002.

Läs mer om Bertram Schmiterlöw
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertram schmiterlöw etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:20
  • 7069 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:11
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:37
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:54
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:47




Ladda ner broschyr