ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10741328
*
nr 1074 1328
Spegel
1950-tal, 89x43
Utrop:
600 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2016
kl 18:21:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/12 12:51:06
1
300 kr
10/12 19:07:52
2
1.400 kr
11/12 17:07:55
3
450 kr
11/12 17:07:55
2
500 kr (Budbetjänt)
11/12 17:08:24
3
600 kr
11/12 17:08:24
2
700 kr (Budbetjänt)
11/12 17:08:46
3
800 kr
11/12 17:08:46
2
900 kr (Budbetjänt)
12/12 18:04:05
4
1.200 kr
12/12 18:04:05
2
1.300 kr (Budbetjänt)
12/12 18:04:23
4
1.500 kr
12/12 18:10:22
2
1.700 kr
12/12 18:11:14
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1074 1328
Spegel
1950-tal, 89x43
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/12 12:51:06 | 1 | 300 kr |
10/12 19:07:52 | 2 | 1.400 kr |
11/12 17:07:55 | 3 | 450 kr |
11/12 17:07:55 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
11/12 17:08:24 | 3 | 600 kr |
11/12 17:08:24 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
11/12 17:08:46 | 3 | 800 kr |
11/12 17:08:46 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
12/12 18:04:05 | 4 | 1.200 kr |
12/12 18:04:05 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
12/12 18:04:23 | 4 | 1.500 kr |
12/12 18:10:22 | 2 | 1.700 kr |
12/12 18:11:14 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23