KONST / Litografier / Färglitografi 13693577
nr 1369 3577
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 221/350. Motivet: 31x38 cm
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 21 december 2020
kl 20:50:28
300 kr
600 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
Stellan Mörner
Läs mer om Stellan Mörner