KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15771024
*
nr 1577 1024
Olle KÃ¥ks
(1941-2003), Sverige
Oljemålning, "Phenix". Signerad och daterad -97. Olja på duk. Dukmått: 100,5x80,5 cm, yttermått inklusive ram: 105x84,5 cm
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Följerätt
Utrop:
7.000 kr
Såld:
7.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 november 2023
kl 18:26:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/11 14:42:15
1
6.000 kr
13/11 13:18:55
2
7.000 kr
13/11 18:12:36
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Olle KÃ¥ks
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Läs mer om Olle KÃ¥ks
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar olle kåks svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30
*
Olle KÃ¥ks
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Läs mer om Olle KÃ¥ks
nr 1577 1024
Olle KÃ¥ks
(1941-2003), Sverige
Oljemålning, "Phenix". Signerad och daterad -97. Olja på duk. Dukmått: 100,5x80,5 cm, yttermått inklusive ram: 105x84,5 cm
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 7.000 kr |
Såld: | 7.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/11 14:42:15 | 1 | 6.000 kr |
13/11 13:18:55 | 2 | 7.000 kr |
13/11 18:12:36 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Olle KÃ¥ks
Olle KÃ¥ks, svensk mÃ¥lare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.Läs mer om Olle KÃ¥ks
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar olle kåks svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30