KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11312193
*
nr 1131 2193
Mikael von Essen
(1895-1975), Sverige
Akvarell, Mikael von Essen (1895-1975), Alexander Nevskij-katedralen, Tallinn, 40x29 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2017
kl 19:19:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/9 00:18:43
1
100 kr
23/9 14:35:32
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller mikael von essen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tallinn vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20
*
Mikael von Essen
nr 1131 2193
Mikael von Essen
(1895-1975), Sverige
Akvarell, Mikael von Essen (1895-1975), Alexander Nevskij-katedralen, Tallinn, 40x29 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/9 00:18:43 | 1 | 100 kr |
| 23/9 14:35:32 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller mikael von essen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tallinn vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20



