KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11312193
*
nr 1131 2193
Mikael von Essen
(1895-1975), Sverige
Akvarell, Mikael von Essen (1895-1975), Alexander Nevskij-katedralen, Tallinn, 40x29 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2017
kl 19:19:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/9 00:18:43
1
100 kr
23/9 14:35:32
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller mikael von essen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tallinn vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:16
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:52
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:20
*
Mikael von Essen
nr 1131 2193
Mikael von Essen
(1895-1975), Sverige
Akvarell, Mikael von Essen (1895-1975), Alexander Nevskij-katedralen, Tallinn, 40x29 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/9 00:18:43 | 1 | 100 kr |
23/9 14:35:32 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller mikael von essen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tallinn vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:16 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:52 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:20